פיקוח וניטור נוכחות עסקית ברשתות

ביום שישי לפני כשבועיים, החלה מתקפת גולשים חסרת תקדים בהיקפה ועוצמתה בעמוד הפייסבוק של חברת שטראוס. העובדות ידועות. תובנה מעניינת וחשובה שהציף המשבר הנוכחי שוב, היא הצורך והחובה המשפטית לנטר ולפקח באופן סביר על עמודי פייסבוק ושאר מיני נוכחויות וירטואליות ברשת.

כל טירון יודע ש "לכל שבת יש מוצאי שבת", לאמור, הגם שלא באים איתך חשבון בו במקום, למחדלים או למעשים יש מחיר. הבחירה הערכית של צה"ל ושל מערכות אחרות "לשבות מכל מלאכה" בשבת, היא מובנת ומקובלת ככל שמדובר בעולם הפיסי (וגם היא לא מוחלטת, שהרי צה"ל שומר על הגבולות והרפתן חולב את הפרות. גם בשבת).

אולם, האם בחירה ערכית, או מערכתית מטעמי נוחות ומנוחה,שלא לפעול בסופ"ש, יכולה להתקבל גם במציאות וירטואלית שחיה, נושמת ובועטת (חזק) 24/7, וזאת מבלי שתחשב בנסיבות מסוימות לרשלנות מצד מפעיל הנוכחות ברשת החברתית? האם במציאות שבה העמוד מנוטר ומפוקח בשאר ימות השבוע, העדר פיקוח מוחלט בסוף השבוע הוא בגדר מחדל שמקים אחריות ועלולות להיות לו השלכות משפטיות?

יממה של השמצות וקריאות לחרם חלפה עד אשר נשמע לראשונה קולה של בעלת הבית – חברת שטראוס, בנוכחות הוירטואלית אותה היא מנהלת:  "כעת משיצאה השבת אנו מבקשים לשתף אתכם ולהביא בפניכם מספר עובדות…" נכתב בעמוד הפייסבוק של החברה בצאת השבת. אפשר להבין את הבחירה הערכית של החברה לכבד את לקוחותיה מהמגזר הדתי, אפשר גם לטעון שבסופו של יום הבחירה הערכית שלא לפעול בעמוד בשבת (לפחות באופן גלוי) פגעה רק בחברה ואת המחיר היא משלמת עד היום. זה אולי נכון במקרה זה. אלא שלא תמיד הנפגעים כתוצאה ממתקפת גולשים הם רק הבעלים או המפעילים של הנוכחות הוירטואלית. לא פעם המותקפים הם צדדים שלישיים העומדים חסרי אונים ויכולת לפעול או להגיב למתקפה המתנהלת נגדם בנוכחות שאינה שייכת להם ואינה בשליטתם.

סגירת תפריט

דרכון פורטוגלי

המשרד הוקם על ידי ומעניק לקהל לקוחותיו, אנשים פרטיים ועסקים כאחד, שירותים משפטיים באופן מקצועי, אישי ואדיב מתחילת ההליך ועד לסיומו. י רב, צוות אדמיניסטרטיבי ושליחים
משרדנו מעניק ללקוחותיו שירותים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר. צוות המשרד מגייס את כל הידע והניסיון שלו במטרה לעזור ללקוח להשיג את מבוקשו בצורה היעילה ביותר, וכמובן להעניק לו את התוצאות הטובות ביותר. כל אחד מלקוחות המשרד נהנה מיחס אישי ומיוחד ומענה מלא לכל שאלותיו.הטיפול בתיק המשפטי נעשה מתוך שקיפות מלאה ושיתוף הלקוח בכל השיקולים וההערכות המקצועיות של הסיכונים והסיכויים. במסגרת זו דוגל המשרד בזמינות ונגישות 24/7, תוך מתן מענה מהיר, מקצועי ואנושי לכל לקוחותיו.
כמו כן, משרדנו כולל צוות משפטי המורכב מעורכי דין בעלי ניסיון משפטי ומקצועי רב, צוות אדמיניסטרטיבי ושליחים. י רב, צוות אדמיניסטרטיבי ושליחים י רב, צוות אדמיניסטרטיבי ושליחים.

דברו איתנו: 056-5693399

דילוג לתוכן