ייצוג משפטי וגביית חובות

בין אם אתם אנשים פרטיים, עסק רשום, חברה או ארגון סביר להניח שאתם מנהלים מערכות יחסים כלכליות מול לקוחות רבים, חברות או קבלני משנה כל הזמן ובמשך שנים. במסגרת מערכות יחסים עסקיות-כלכליות אלו שאתם נדרשים אליהם לעתים מגיע שלב שבו נתקלים הצדדים בחילוקי דעות, סכסוכים או אי הבנות שיכולים לעכב תשלומי כספים המגיעים לכם. בעוד שלעתים החוב הוא קטן, ישנם מקרים אחרים רבים בהם נצברים חובות כספיים גדולים ומשמעותיים המכניסים אתכם או את העסק שלכם לסיכון ולסחרור כלכלי מיותר. 

חשוב שתדעו כי בעולם החוק והמשפט במקרים כגון אלה קיימת הדרגתיות התלויה בחומרת העבירות שלפיה ניתן לפעול על מנת לפתוח ערוצי תקשורת ושככל שהחוב גדל והופך למשמעותי, וכי ככל שתקופת העיכוב בתשלום מתארכת, ניתן לפעול בערוצים רבים יותר על מנת להביא את הסכסוך הכספי לסיומו המיוחל. משום שכך, בין שאתם מתמודדים עם גביית חובות, הגשת תביעה, כתב הגנה, ייצוג מול בית משפט או מול עורכי דין המייצגים צד שני, כדי להגיע לתוצאות האידיאליות במקרים מצערים שבהם עליכם להתחיל לגבות חובות מחייבים ו/או להיות מיוצגים משפטית, עליכם לבחור בעו"ד שיידע לנהל את המערכה הזו עבורכם.

על עו"ד זה להיות מיומן ומנוסה, מקצועי ובעל ידע שכן הוא הפנים שלכם מול האדם הפרטי העסק או אפילו המוסד או הרשות עמה נכנסתם לטלטלה כלכלית. מעבר לשליטתו הרחבה במגוון נושאים משפטיים ובהתמצאותו בערכאות השונות, עליו להיות בעל כושר ביטוי ושכנוע, יכולת תפקוד במצבים משתנים וחשוב לא פחות – עליו לדעת כיצד לפעול במסגרת הנסיבות ולהתבונן נכוחה על כל מקרה לגופו, ובהתאם למהות ולאופי החוב.

 

חשוב שתדעו כי ישנן מספר דרכים המוכרות בחוק שניתן לפעול באמצעותן לצורך גביית חובות:

  • מכתב התראה: מכתב זה הנשלח לבעל החוב כדי למנוע מלכתחילה את השימוש בכלים ודרכי התמודדות משפטיים מורכבים יותר. המכתב כולל את כל הפרטים על סכום החוב ומציג את דרישותיכם הכספיות כולל כל העלויות הנלוות באופן המאפשר לבעל החוב ומניע אותו לפעולה תוך פרק זמן סביר אשר ייתן מענה ענייני שיפתור את המצב אליו נקלעתם.
  • הליך משפט אזרחי: במצב ובו נתקלתם בבעל חוב המסרב לשלם לכם את המגיע לכם, ההליך מאפשר לכם לפנות לבית המשפט ולהתחיל במסכת תהליכים של תביעה אזרחית. בתביעה זו עו"ד המייצג אתכם יפרוס את כל טענותיכם שכנגד בעל החוב בפני בית המשפט, כך שהעיסוק בנושא יעבור לערכאות המשפטיות המוכרות בחוק והחלטת השופט תקבע את עתידו של החוב.
  • הוצאה לפועל: במידה ומכתב ההתראה נשלח ולא קיבל מענה או שההליך המשפטי מתעכב או תקוע מסיבה מסוימת, תוכלו כמוצא אחרון, לפתוח בהליך הוצאה לפועל בסיוע עורך הדין שינקוט בהליכים שיוכל להוביל לעיקול הנכסים, חשבונות הבנק או ממונו הפיזי של בעל החוב, ובכך לסיים את הסכסוך.

בעוד שעו"ד רבים יכולים להציע לכם עזרה וסיוע במקרים כגון אלה, ייצוג משפטי יעיל ואפקטיבי בתחום גביית החובות ייעשה רק ובעיקר על ידי עו"ד מיומן ומנוסה שידע לנצל את כל הערכאות בהן אתם יכולים לפעול משפטית. לכן, בכל מצב שבו נקלעתם בצורך לגבות חובות או בייצוג משפטי, המלצתנו היא להפקיד את היקר לכם – שמכם, עסקכם וממונכם – בידיו של עו"ד המכיר את התחום על בוריו, המחזיק בידע המקצועי כמו גם בסמכות המשפטית לפעול בדרכים שונות לשם ולצורך גביית החוב בהקדם האפשרי ככל שניתן, כזה שתוכלו לסמוך עליו שילחם עבורכם עד לניצחון המיוחל.

אז איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

יכולותיו של עו"ד המייצג אתכם בהבנת מרחב ההיבטים הנוגעים לעניינכם ודרכי הפעולה השונות – העסקיות והמשפטיות האופציונליות עבורכם בכל שלב ושלב בתהליך היא קריטית. במהלך השנים משרדינו צבר ידע וניסיון רב הן בעולם העסקי והן בזה משפטי. עורכי הדין שלנו האמונים על תחומים אלה מיומנים, מנוסים ובעלי השכלה רחבה ורלוונטית – מה שמעניק לכם כמיוצגים על ידם – יתרון משמעותי בהתמודדות מול האתגרים העומדים בפניכם במקרים כגון אלה. אנו מיומנים ומנוסים ביותר בהובלת מאבקים משפטיים בתיקי פשיטת רגל, הוצאה לפועל, פינויים ודמי חכירה ובמאבקים בהם נדרשת יכולת ליטיגציה מוכחת ולהגנה על מנהלים ונאמנים.

במשרדינו עורכי דין וותיקים ומנוסים המצויים בנבכי החוקים והתקנות, שיעשו שימוש במספר טקטיקות גבייה ולא חוששים לצאת למאבקים משפטיים בשיטות משתנות ועל פי מבחר אינסופי של נסיבות כך שתוכלו לקבל את התשלום המגיע לכם. כשאתם פונים למשרדינו תוכלו להישאר ממוקדים בעניינכם השוטפים ולהוביל את העסק בנחת בעוד שאנו נשקיע את זמננו, מרצנו, מאמצינו, הגינותנו המקצועית וכל משאב העומד לרשותנו בכדי שתקבלו את כספיכם בחזרה. זה המקום לציין שככל שתתחילו מוקדם יותר עם ההליך כך יגברו הסיכויים שלכם להצליח בגבייה.

עם השנים צבר משרדנו מוניטין רב בייצוג משפטי וגביית חובות כספיים והוא מצוי בנבכי המשפט האזרחי בתחומים אלה. למשרדינו שורה של לקוחות מרוצים אשר יוצגו ומיוצגים בהצלחה.

מיוצגים: "עמידר החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ", רשות הפיתוח ורשות מקרקעי ישראל באזור המכרז’ לוד, רמלה, באר שבע וירושלים, רשות מקרקעי ישראל, עיריית ירושלים, בגביית חובות ארנונה , קרן קיימת לישראל וחברת הימנותא, עיריית אילת.

משרדינו יספק לכם סביבה עוטפת ותומכת, ליווי, ייעוץ וייצוג שיסייעו לכם בהתמודדות עם אתגרים מול בעלי חוב כך שתגיעו להצלחה ולניצחון והחשוב ביותר – שתקבלו את כספיכם בחזרה. 

צרו אתנו קשר, בואו נתחיל: